OSP Białe Błota Ochotnicza Straż Pożarna Białe Błota

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA

"Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia, a jeśli twoim marzeniem było zostać strażakiem to trafiłeś/łaś na dobrą stronę!"

 

Czym jest MDP?

MDP to skrót od Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza czyli komórki organizacyjnej jednostki Ochotniczej straży pożarniczej powoływanej na podstawie Statutu OSP prze zarząd organizacji, który w tej sprawie podejmuje stosowną uchwałę.

Do czego służy MDP?

Pomaga ono wzbogacić swoją wiedzę oraz rozszerza zainteresowania w temacie pożarnictwa, działalności społecznej i nie tylko, uczy działać w zespole i pomagać sobie nawzajem, dzieki MDP polepszysz swoją fomrę fizyczną i psychiczną.

Co właściwie robi MDP?

W Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przygotowujemy się do zapobieganiu pożarom. Podnosi się tam wiedzę, umiejętności i doświadczenie w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Organizujemy szkolenia z Pierwszej Pomocy, wyjazdy do innych jednostek Strażackich i działalności kulturalno-oświatowe oraz angażujemy się w różnych wydarzeniach gminnych.

Kiedy można przytąpić?

Aby przystąpić do MDP trzeba zgłosić się telefonicznie lub przyjść w maju kiedy prowadzimy nabór. Aktualnie stan naszych członków wynosi 20 osób.

Czy warto przystąpić do MDP?

Odpowiedź jest prosta, Przyjdź na zbiórkę i sam sie przekonaj!

Informacje:
-nie prowadzimy ograniczenia osobowego
-członkami mogą być dziewczynki i chłopcy w wieku 11 do 18 lat

Zapraszamy wszytskie osoby zainteresowane do MDP do kontaktu osobistego ( w piątki 17:30 - 19:30 - remiza ul. Czysta 1A) lub telefoniczenego (600 609 998).